MTÜ Sünni ja Imetamise Eesti Tugiühing avas nii eesti- kui ka venekeelse imetamise nõustamise telefoniliini
Rinnaga toitmine on asendamatu viis pakkuda lapsele ideaalset toitu kasvamiseks ja arenemiseks. Enamus emasid on võimelised pakkuma lapsele piisavas koguses emapiima, aga imetamise alustamiseks ja õnnestumiseks vajavad nad õigel hetkel asjakohast informatsiooni ja toetust. Telefonitsi saavad nõu küsida imikute ja väikelaste rinnaga toitmise kohta nii nende vanemad kui ka kõik teised teemast huvitatud inimesed.
Telefoninumber on 5909 5500. Eestikeelne nõustamisliin on avatud teisipäeviti kl 17.00– 20.00; reedeti kl 10.00–13.00 ja venekeelne kolmapäeviti kl 19.00–21.00 ja pühapäeviti kl 18.00–20.00. Helistada on võimalik kõikide operaatorite numbritelt tavalise paketipõhise minutihinnaga.
„Imetamise nõustamise telefoniliin on mõeldud oma murede jagamiseks ja nõu küsimisteks igale Eesti lapsevanemale,“ sõnab SIETi juhatuse liige ja pikaaegne imetamisnõustaja Ülle Lember. „Imetamine on inimesele liigiomane, turvaline, säästlik ja keskkonnasõbralik toitmisviis. Rinnapiim sisaldab parimas vahekorras kõiki imikule vajalikke toitaineid ning piisavalt energiat esimesteks elukuudeks. Rinnaga toitmine toetab lapse sensoorset ja kognitiivset arengut, kaitseb last nakkus- ja krooniliste haiguste eest. Rinnaga toitmine omab pikaajalist mõju rahva tervisele, vähendades haigestumist mittenakkus-haigustesse hilisemas elueas ning seeläbi ka enneaegset suremust. Ülekaalulisuse ennetamine algab emapiimaga toitmisest.
Millal nõu küsida?
Alati, kui tekib mistahes küsimus rinnaga toitmisest:
· soovite teavet imetamise ja rinnapiima omaduste kohta;
· rinnaga toitmine on valus või te ei oska last hästi rinnale panna;
· vastsündinu imeb vähem kui 8 korda ööpäeva jooksul või on väga unine;
· rinnalaps pissib esimestel elukuudel vähem kui 6–8 korda ööpäevas;
· laps ei võta kaalus piisavalt juurde;
· Teile tundub, et piima ei ole piisavalt või te ei saa aru, kas laps imedes neelatab;
· Teile tundub, et piima on liiga palju;
· kahtlustate rinnapõletikku;
· laps on rinna otsas rahutu või keeldub imemast;
· olete mures toidu, eluviisi vms mõjust rinnalapsele;
· olete imetamissuhet lõpetamas.
Lisainfo:
Margot Voronovski
projektijuht [at] siet.ee
telefon: 53476450
www.siet.ee