Koroonakaitse kalkulaator aitab arvutada koroonatõendite kehtivust ja tõhustusdoosi aega 

Sotsiaalministeeriumi uus tööriist koroonakaitse kalkulaator annab inimesele ülevaate tema läbitud vaktsineerimiskuuri, tõendite kehtivuse ja järgmise vaktsineerimise soovitusliku kuupäeva kohta. Kalkulaator jagab soovitusi ka neile, kes on koroona juba läbi põdenud ja/või kes pole veel vaktsineerimas käinud.  


Koos COVID-19 arengute ja uute teaduslike andmetega muutub ajas ka info selle kohta, millal, kellele ja millist vaktsiini manustada ning millist tõendit luua ja kui kaua seda kasutada.

„Kiiresti muutuvas infovoos navigeerimine ja sealt enda kohta käiva info välja otsimine on inimeste jaoks üha koormavam. Seetõttu on oluline, et suudaksime anda inimesele just tema olukorrast lähtuvad ning tänaste kokkulepete alusel koostatud suunised nii vaktsineerimise seisu kui ka tõendite kehtivuse kohta,“ selgitab Sotsiaalministeeriumi nutika arengu toetamise osakonna nõunik Evelin Vanker uue tööriista vajalikkust.  
 

Selleks, et anda võimalikult täpseid soovitusi, küsib kalkulaator infot inimese senise vaktsineerimiskuuri (sh viimase doosi kuupäeva) ja läbipõdemise kohta. Vastuste järgi arvutab kalkulaator välja, kui kaua kehtib inimese vaktsineerimis- ja/või läbipõdemistõend, millal saab minna tõhustusdoosile või millal pärast vaktsineerimist saab hakata tõendit kasutama. Kalkulaatori vastused täienevad ajas vastavalt lisanduvale COVID-19 vaktsineerimise korralduslikule infole. 


Kalkulaator ei ole isikustatud ja selle abil saad kontrollida vaktsineerimise ja tõendite seisu ka kellegi teise eest, aga selleks pead teadma andmeid nende senise vaktsineerituse või läbipõdemise kohta.

Kalkulaatori küsimustele vastamine on anonüümne. Kokkuvõtliku soovituse saab salvestada arvutisse, telefoni või välja printida.  

Koroonakaitse kalkulaator on loodud kõigile vähemalt 12-aastastele inimestele (laste osas kalkulaatorit täiendatakse) oma vaktsineerimise staatusest ülevaate saamiseks. Kalkulaator on abiks ka tervishoiutöötajatele ja teistele vaktsineerimisega seotud spetsialistidele ning riigiinfo telefonile 1247 inimeste abistamisel.

Kalkulaator asub vaktsineeri.ee lehel: https://vaktsineeri.ee/kalkulaator

Koroonakaitse kalkulaator on valminud Sotsiaalministeeriumi ja ADM Interactive koostöös.  

Lisaks on võimalik haigestumise korral kasutada ka COVID isolatsioonikalkulaatorit.

Kalkulaator on abistav vahend, et arvutada välja esimesed võimalikud isolatsiooni ja karantiini lõpetamise kuupäevad. Isolatsiooni lõpetamiseks peavad olema lisaks täidetud kõik Terviseameti poolt kinnitatud kehtivad kriteeriumid:

  1. COVID-19-le iseloomulike sümptomite algusest on möödunud vähemalt 10 päeva. Sümptomite tekkepäev on päev 0.
  2. Isolatsiooni võib lõpetada ainult siis, kui lisaks on viimasest palavikust on möödas 24 tundi ja ägedad sümptomid on taandunud. Köha, nohu, lõhna- ja maitsehäire võivad jääda veel pikalt püsima. Kordustesti paranemise kinnitamiseks ei teostata ühelgi juhul.

ISOLATSIOONIKLKULAATORI LEIAD SIIT