Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Tartu pakub 2022. aasta lõpuni tartlastele täiendavat psühholoogilist ja psühhosotsiaalset abi. Linna esitatud projekt „Vaimse tervise teenuse toetus kohalikule omavalitsusele aastal 2022“ sai sotsiaalministeeriumist rahastuse.

Abilinnapea Mihkel Leesi sõnul on praegusel pingelisel ajal kasvanud järsult nõudlus vaimset tervist toetavate teenuste järele. „Projekti raames pakume tartlastele pereteraapia- ja hingehoiuteenust ning psühhosotsiaalset heaolu toetavat nõustamist. Teenused on avatud nii lastele kui täiskasvanutele, kes tunnevad, et vajavad psühholoogilist tuge ja toetust igapäevaelus toimetulekuks,“ täpsustas Lees.

Teenusele saab registreeruda otse teenusepakkujaga ühendust võttes, suunamiskirja selleks vaja ei ole. Tartu linna sissekirjutusega inimesele on teenus kuni viis korda tasuta, erandjuhtudel ja teenuseosutaja poolt põhjendatult võimaldatakse kokkuleppel Tartu linnavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakonnaga rohkem arv tasuta kordi. Teenust pakutakse seni, kuni projekti vahendeid jätkub.

Teenuseid pakuvad psühholoogid, pereterapeudid ja hingehoidjad MTÜst Eesti Pereteraapia Keskus, Tartu Hariduse Tugiteenuste Keskusest, Tartu Teoloogia Akadeemiast ja OÜst Pereakadeemia. Teenuste kirjeldused ja kontaktid leiab linna kodulehelt
 
Vaimse tervise teenuste toetuseks saab Tartu linn projekti toel juurde 72 727 eurot.

Lisainfo: sotsiaal- ja tervishoiuosakonna juhataja asetäitja Kairi Avastu, tel 502 1860