Immuunsüsteem võimaldab organismil võidelda erinevate haigustekitajatega. Normaalse immuunsüsteemi tagamiseks on parim abimees tervislik eluviis. Mida võiks igaüks meist teha, toetamaks immunsüsteemi head funktsioneerimist?

  1. Üheks oluliseks faktoriks on mitmekesine toitumine. Järgi vahemere dieeti – rohkelt juur- ja puuvilju ning regulaarselt peotäis pähkleid (pähklid võivad vähendada koroonaviiruse poolt põhjustatud hüpertsütokineemia ohtu).
  2. Joo päevas vähemalt 2 liitrit vett.
  3. Hea uni on paljude organismi protsesside eduka toimimise aluseks. Maga ööpäevas vähemalt 7 tundi! Pööra tähelepanu ka unehügieenile: mine voodisse vaid magamiseks, ära veeda enne uinumist aega nutitelefonis surfates ning leia omale sobiv magamistoa temperatuur.
  4. Veeda korrapäraselt aega looduses, aga tee seda turvaliselt. Spordi regulaarselt, aga ära korna end liiiast.
  5. Kui oled ülekaaluline, siis proovi oma kaalu langetada, kuid tee seda üksnes tervisliku toitumise ja füüsilise aktiivsuse abil.
  6. Pikaajalist stressi võib lihtsustatult võrrelda põletikulise protsessiga – see kurnab ning seetõttu ei pruugi organism enam vajalike toimingutega piisavalt hästi hakkama saada. Kui tunned, et kõike on liiga palju, tuleks võtta puhkust.
  7. Hoia soovitatud D-vitamiini taset (Ida-Euroopas on perioodil oktoobrist – märtsini soovitatud D-viamiini juurde võtta 3000 TÜ/päevas). Teadusuuringud näitavad, et see võib võimalikul koroonaviirusesse nakatmisel vähendada raske haiguse kulgu.
  8. Kui sa ei toitu nii mitmekesiselt, kui soovitatakse, võta iga päev multivitamiine, lisades sellele iga päev ka 1000 mg C-vitamiini ning 200 mg magneesiumi.
  9. Järgi kõiki koroonaviiruse tõrjega seotud soovitatavaid hügieeni- ja käitumisreegleid, sest isegi kui sinu immuunsüsteem on korras, on need haiguse ennetamiseks kõige tõhusamad viisid.