Seoses koroonaviiruse COVID-19 levikuga on toimunud olulised muudatused perearstide plaanilise vastuvõtu korralduses.

Patsiente, kes soovivad pöörduda vastuvõtule tervisekontrolliks ning kellel ei ole ägedale respiratoorsele haigusele omaseid sümptomeid: köha, nohu, palavikku, võtavad perearstid vastu päeva esimeses pooles, kella 8-st kuni kella 15-ni. Enne vastuvõtule pöördumist, tuleks registratuuri kaudu kokku leppida kindel kellaaeg. Perearstide õhtupoolset vastuvõttu, selle tavapärases mõistes, EI TOIMU, kuna alates kella 15-st igapäevaselt on Puusepa 1a polikliinik avatud ainult respiratoorsete haigussümptomitega patsientidele külastuseks, ning seda kindlasti arstiga eelneval kokkuleppel. Me täname mõistva suhtumise eest!

Alates 18.05.20 oleme hakkanud taas kutsuma vastuvõttudele patsiente, kellel vajalik teostada plaanilisi uuringuid ja analüüse. Samuti väljastame taas tõendeid.

Tuletame meelde, et perearsti vastuvõtule pöördumiseks on vajalik kindlasti broneerida aeg, vältimaks patsientide kogunemist ooteruumis ja tagamaks 2 + 2 reeglit. Sisenemine polikliinikusse toimub ainult peauksest, kus meditsiinipersonal vajadusel teostab kõikide sisenejate kraadimist, väljastab kirurgilise maski ning võimaldab käte desinfektsiooni. Hoidkem ennast ja teisi!

Patsiendi meelespea eesti keeles

Памятка пациенту о приходе на прием к семейному врачу